Mobilna przestrzeń pracownicza - czyli kontenery biurowe

W ostatnim czasie popularne stało się poszukiwanie rozmaitych alternatyw dla tradycyjnych metod organizacji pracy w firmie. Zmusza do tego na przykład chęć dbania o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników, a także nastawienie na dalszy rozwój firmy. Stąd też przedsiębiorcy chętnie korzystają z nowych metod organizacji przestrzeni pracowniczej – w tym artykule przedstawimy pomysł na kontenery biurowe, które mogą być mobilne, co otwiera przed firmą więcej możliwości. Pracownicy mogą na przykład korzystać dzięki nim z hybrydowego trybu pracy, czyli łączącego w sobie pracę stacjonarną ze zdalną, “wymieniając” się w miejscu pracy.

Dla kogo przeznaczone są kontenery biurowe?

To świetne rozwiązanie dla firm, która stale poszerzają obszar swojej działalności, a co za tym idzie ich potrzeby dynamicznie zwiększają się, na co trzeba szybko reagować. Kontener może stanowić tymczasowe biuro umieszczone w miejscu, gdzie docelowo powstanie kolejny oddział firmy. To wygodne rozwiązanie, pozwalające na szybsze rozpoczęcie działania w nowym miejscu. Sprawdzi się też takim przedsiębiorstwom, które ze względu na profil działalności często zmieniają swoją lokalizację.

 

Szeroki wachlarz możliwości

Mobilność to nie jedyna zaleta kontenera biurowego. Istotne jest również to, że można go ustawić w bardzo krótkim czasie, a cały proces nie jest skomplikowany ani bardzo kosztowny. W przeciwieństwie do tradycyjnego budownictwa, nie ma potrzeby zakupu i składowania materiałów budowlanych. To duża oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy. Nie ma również tutaj konieczności stworzenia fundamentów, co jest absolutnie obowiązkowe przy tradycyjnych budynkach. Jest to równocześnie powodem, dla którego można łatwo przetransportować konstrukcję bez obowiązku jej rozbiórki ani przebudowy.

Obawiasz się jednak, że przestrzeń, jaką oferuje będzie zbyt mała? Nic bardziej mylnego! Kolejną zaletą kontenerów biurowych jest bowiem nieograniczona możliwość powiększania ich powierzchni, a także wiele możliwości aranżacyjnych. W tego typu konstrukcjach bez większego wysiłku można zamontować ścianki działowe modyfikując projekt według własnego pomysłu i dostosowując go do potrzeb firmy. W tym kompaktowym rozwiązaniu możesz stworzyć biuro z prawdziwego zdarzenia, które będzie komfortowym i nowoczesnym miejscem do pracy. Znajdzie się w nim miejsce na łazienkę, kuchnię oraz kompleksowe wyposażenie w postaci mebli oraz sprzętu elektronicznego.

 

Wynajem kontenerów i tworzenie budynków modułowych

W ofercie Hepamos znajduje się wynajem tego typu konstrukcji, przeznaczone są one głównie na budowy jako zaplecze dla pracowników budowlanych. Można oczywiście wykorzystać je również jako biura, dzięki ich uniwersalnej formie. Cały proces wynajmu kontenera przebiega sprawnie, bezproblemowo i bez dużego nakładu finansowego. Jeśli nie chcesz mieć kontenerów na własność i zaprzątać sobie głowy ich magazynowaniem, możesz wybrać to komfortowe rozwiązanie i korzystać z niego tylko przez określony czas.

Dla tych, którzy chcieliby stworzyć wysokiej jakości przestrzen biurową możemy polecić z naszej oferty budynki modułowe. To bardzo podobne rozwiązanie do kontenerów, które równie cieszy się zainteresowaniem ze względu na niewielki koszt wykonania oraz dużą funkcjonalność. Różni się natomiast tym, że ustawienie obiektu modułowego prawie zawsze musi być zgodne z aktualnie obowiązującym prawem budowlanym. Jego parametry techniczne muszą spełniać pewne warunki, a należą do nich na przykład wyznaczona w prawie odporność ogniowa, izolacyjność akustyczna, izolacyjność termiczna oraz charakterystyka energetyczna.

Możemy stworzyć projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta oraz wykorzystać w nim nowoczesne technologie łącząc z nimi ciekawe wizje na aranżacje. Wykonujemy bowiem projekt budowlany, wykonawczy oraz podwykonawczy, a dodatkowo pomagamy też w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń (na przykład na budowę lub użytkowanie). Towarzyszymy klientowi w procesie uzyskania nowoczesnej przestrzeni biurowej w postaci budynku modułowego!