+48 12 645 16 15  hepamos@hepamos.com.pl  P.W.Hepamos Sp. z o.o.  Opatkowice 146 32-100 Proszowice

Blog

Budowa szpitala modułowego - co trzeba wiedzieć?

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 jedynie wywarła dodatkową presję na obciążoną już służbę zdrowia. Przepełnione szpitale i gabinety lekarskie stały się ogromnym problemem. Jak się okazało, gotowe rozwiązanie było na wyciągnięcie ręki - szpitale modułowe. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zaistniała taka potrzeba. Są to szybkie w budowie, bardzo trwałe oraz sterylne obiekty, które z powodzeniem stosowane są nawet w nagłych sytuacjach, takich jak, chociażby wybuch epidemii.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Modułowe obiekty medyczne - laboratorium, szpital, czy izba przyjęć

Wraz z dynamicznym rozwojem epidemii koronawirusa, niemalże wszystkie szpitale zarówno w Polsce, jak i na całym świecie doświadczyły przepełnienia. Przeludnione sale, a nawet całe oddziały stały się wizytówką polskiej Służby Zdrowia. W rezultacie pojawiło się duże zapotrzebowanie dla branży medycznej na rozbudowę bieżących budynków, które z uwagi na ograniczoną ilość miejsca, w obliczu pandemii okazały się niewydajne. 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 podobieństw i różnic między modułami a kontenerami (Cz. 2)

Jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule, obie konstrukcje mają ze sobą sporo wspólnego. Charakteryzuje je przede wszystkim krótki czas realizacji, szerokie możliwości przebudowy i małe ograniczenia, łatwość transportu, a także oszczędność czasu i kosztów. Tym razem pod lupę wzięliśmy wszystkie największe różnice między modułami a kontenerami. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 podobieństw i różnic między modułami a kontenerami (Cz. 1)

Bardzo często słowa “kontener” oraz “moduł” używane są naprzemiennie, a internauci, mając na myśli dwie różne konstrukcje, mówią o nich jak o synonimach. Pomimo że łączy je wiele wspólnych cech, to równie dużo różni obie konstrukcje. Dziś skupimy się na podobieństwach obu rozwiązań. Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu, w którym wymieniliśmy wszystkie największe podobieństwa między modułami a kontenerami.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowana rozbudowa szkoły? Na ratunek spieszą moduły

Zwiększenie przestrzeni gotowych już obiektów nie należy do najłatwiejszych wyzwań. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników, które mogą wpływać na zamierzony efekt finalny. Dlatego właśnie wielu inwestorów decyduje się na bardzo popularne rozwiązanie, jakim jest budownictwo modułowe również w wypadku rozbudowy szkół i innych placówek kształcenia. 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mobilna przestrzeń pracownicza - czyli kontenery biurowe

W ostatnim czasie popularne stało się poszukiwanie rozmaitych alternatyw dla tradycyjnych metod organizacji pracy w firmie. Zmusza do tego na przykład chęć dbania o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników, a także nastawienie na dalszy rozwój firmy. 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Obalamy mity na temat budynków modułowych

Z doświadczenia wiemy, że rozwiązania te z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie, również w Polsce. Niemniej jednak wielu inwestorów obawia się angażować w projekty modułowe z uwagi na zasłyszane, nieprawdziwe opowieści.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Szkoły i przedszkola modułowe: budowa w 6 miesięcy

W Polsce wszystkie placówki edukacyjne, jak i każde inne budynki użyteczności publicznej, muszą spełniać ściśle określone warunki oraz standardy. Muszą być one bowiem dostosowane nie tylko do potrzeb dzieci, ale i przepisów prawa. Dziś budynki modułowe z powodzeniem stosowane są nie tylko w wypadku biur czy zapleczy pracowniczych, ale i właśnie szkół oraz przedszkoli.

 

CZYTAJ WIĘCEJ