Modułowa szkoła na wynajem

Hepamos jako firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży z roku na rok wprowadza coraz to nowsze i lepsze rozwiązania z zakresu obiektów modułowych i kontenerów. Z uwagi na duże zapotrzebowanie dla sektora edukacji wprowadziliśmy nowość - modułowe szkoły na wynajem. W pełni funkcjonalna placówka spełnia wszelkie wymagania Prawa budowlanego, a wyglądem nie odstaje od klasycznych budowli. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy do lektury, gdzie dowiesz się, jak w praktyce wygląda wynajem oraz jakie są zalety proponowanego przez nas rozwiązania.

Szkoła modułowa na wynajem - jak wygląda to w praktyce?

Wszelkie prace rozpoczynamy od konsultacji/dialogu technicznego. Inwestor powinien posiadać program funkcjonalno-użytkowy (zalecamy) lub projekt budowlany. Oba rozwiązania powinny mieć mapę do celów projektowych, badania gruntowe, warunki przyłączeniowe itp. Następnie odbywa się przetarg wraz ze szczegółami, np. czasem wynajmu oraz informacją, która wskazuje, co stanie się z budynkiem szkoły po zakończeniu wynajmu – mianowicie, czy inwestor ją wykupuje (wtedy staje się ona własnością inwestora) czy po zakończeniu wynajmu, gdy nie będzie już potrzebna, ma zostać zwrócona wynajmującemu. Zalecamy, by czas wynajmu obiektu oscylował w granicach 48-84 miesięcy. Szacujemy, że to będzie najbardziej optymalny finansowo okres wynajmu.

Do poruszenia pozostają jeszcze dwie ważne kwestie:
1) inwestor może wynajmować szkołę, ale nie może wynajmować prac projektowych, procedur uzyskania pozwolenia na
użytkowanie itp. W związku z tym opłata za "wynajem" powinna zostać rozłożona na III główne etapy składowe:
- etap 1- Prace projektowe i okołotowarzyszące,
- etap 2 - Wynajem szkoły,
- etap 3 - Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Z reguły skala tych procesów będzie wyglądała jako 10-80-10%. Element 1 oraz element 3 muszą być zapłacone przez Inwestora, zaś element 2 to raty za wynajem szkoły. Ważne jest, aby w ofercie składanej do inwestora podział ten został szczegółowo opisany. Szczegóły pozostawiane są do indywidualnego ustalenia.

2) inwestor nie może wynajmować również przyłączy (woda, kanalizacja, teletechnika, prąd, gaz), a także wszelkich robót zewnętrznych, jak np. fundamenty, parkingi, chodniki, bramy wjazdowe, ogrodzenia, oświetlenie zewnętrzne, place zabaw, itp.).

Zewnętrzne roboty budowlane mogą zostać zlecone w ramach jednego zadania lub zostać ogłoszone w ramach odrębnego postępowania (zalecamy). W przypadku ogłoszenia w ramach tego samego zadania bardzo ważne jest, aby wystąpił podział cenowy na prace wyszczególnione w pkt. 1) oraz 2). Jest to konieczne, aby nie było problemów z ustaleniem wysokości opłaty za czynsz.

Punktacja oferty składanej do inwestora powinna zostać szczegółowo opisana przez Inwestora. Przykładowo, czy ważniejsza dla Inwestora jest jak najniższa sumaryczna kwota za wynajem czy np. inwestor preferuje minimalne raty miesięczne kosztem wyższych innych kosztów jak np. opłaty wstępnej czy opłaty wykupu.

 

Zalety szkół modułowych na wynajem

Taki sposób prowadzenia inwestycji pozwala mieć gotową i w pełni funkcjonalną szkołę modułową, nie inwestując jednorazowo znacznych środków finansowych. Dużym atutem oferowanego przez nas rozwiązania jest fakt, że tego rodzaju obiekt powstaje bardzo szybko i jest gotowy już w kilka miesięcy. Co więcej, wszystkie szkoły modułowe na wynajem Hepamos powstają na indywidualne zamówienie. Oznacza to, że obiekt nie stoi na żadnym placu, ani hali składowej i nie czeka na odbiór przez długi czas. Niemniej jednak, w związku z tym, tak jak przy każdej robocie budowlanej, konieczne jest posiadanie przez Zamawiającego (najczęściej gminy) Programu funkcjonalno-użytkowego lub projektu budowlanego. Istnieje odpowiednie rozporządzenie, które reguluje, co powinien posiadać inwestor przy ogłaszaniu przetargu, o czym w szczegółach opowiemy w przyszłości.

 

Dlaczego my?

Producent obiektów modułowych i kontenerów działa na rynku już od 1990 roku. Od projektowania z uzyskaniem pozwolenia na budowę, poprzez produkcję i montaż obiektów na miejscu – wszystkie zamówienia realizujemy kompleksowo. Posiadamy własny zakład produkcyjny, a w nim hale produkcyjne, budynki magazynowe, pomieszczenia biurowo-socjalne oraz place składowe, a także nowoczesny park maszynowy. Nasza kadra składa się wyłącznie z doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych ekspertów, dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom naszych nawet najbardziej wymagających Klientów. Szukasz sprawdzonego partnera? Jesteśmy terminowi, wyróżnia nas profesjonalizm, rzetelność oraz wysokiej jakości efekt finalny. Zapraszamy do współpracy. Skontaktuj się z nami już dziś!

 

Zobacz realizację modułowej szkoły w Ożarowie Mazowieckim.