Obalamy mity na temat budynków modułowych

Z doświadczenia wiemy, że rozwiązania te z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie, również w Polsce. Niemniej jednak wielu inwestorów obawia się angażować w projekty modułowe z uwagi na zasłyszane, nieprawdziwe opowieści. Wśród najczęściej powtarzających się mitów dotyczących budynków modułowych wymienić można te dotyczące słabej trwałości, kiepskiego wyglądu oraz niskiej jakości modułów. Krążącym mitem są również problemy z rozbudową. Innych z kolei nurtuje brak domniemanego przystosowania do obowiązujących przepisów. Nic bardziej mylnego – zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, w którym obalamy najczęściej powtarzane mity.

Niska jakość, mała trwałość i kiepski wygląd

Do produkcji budynków modułowych używane są wyłącznie wysokiej jakości materiały budowlane. Wykorzystuje się również innowacyjne technologie, które sprawiają, że obiekty te są bardzo wytrzymałe oraz odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Konstrukcje powstają z odpowiednich materiałów wykończeniowych podłóg, ścian i sufitów oraz mogą posiadać dodatkowe wyposażenie, takie jak ceramika sanitarna czy lampy oświetleniowe. Co więcej, projekty dostosowane są do indywidualnych potrzeb inwestora, a więc wygląd obiektu może niczym nie różnić się od tradycyjnej budowli.

 

Utrudniona rozbudowa i nieprzystosowanie do obowiązujących przepisów

Wręcz przeciwnie – to, co wyróżnia obiekty modułowe to łatwa i szybka rozbudowa. Często rozbudowujemy nawet istniejące budynki poprzez dobudowanie nowoczesnej przestrzeni. Ponadto systemy te spełniają wymagania z zakresu REI. Konkretne wymagania klasy odporności pożarowej dobierane są zgodnie z aktualnymi normami, Prawem Budowlanym i Warunkami Technicznymi. Obiekty, zależnie od przeznaczenia, zostają także wyposażone w niezbędne instalacje wewnętrzne - instalację wodną, kanalizacyjną, grzewczą, elektryczną, teletechniczną, a nawet wentylacyjną i klimatyzacyjną. Większość obaw wynika zatem z niedostatecznej wiedzy z zakresu projektowania oraz budowy tego rodzaju obiektów.