Szkoły i przedszkola modułowe: budowa w 6 miesięcy

W Polsce wszystkie placówki edukacyjne, jak i każde inne budynki użyteczności publicznej, muszą spełniać ściśle określone warunki oraz standardy. Muszą być one bowiem dostosowane nie tylko do potrzeb dzieci, ale i przepisów prawa.

 

Dziś budynki modułowe z powodzeniem stosowane są nie tylko w wypadku biur czy zapleczy pracowniczych, ale i właśnie szkół oraz przedszkoli.

Budownictwo modułowe - szkoły i przedszkola

Kluczem do budowy ergonomicznych obiektów jest uwzględnienie wszystkich potrzeb takiej konstrukcji. Zarówno przedszkola, jak i szkoły muszą bowiem zawierać sale lekcyjne, a także świetlice. Oczywiście potrzebne są również szatnie oraz toalety. Wszystkie te komponenty obecne w tradycyjnie murowanym budynku, mogą być również w pełni funkcjonalne w formie modułowej. Ponadto, ogromnym plusem tego rodzaju konstrukcji jest krótki czas realizacji. Skończony budynek jest bowiem gotowy nawet w 6 miesięcy.

 

Przedszkola i szkoły modułowe - standardy

Wszystkie placówki edukacyjne powstają w oparciu o obowiązujące normy oraz przepisy. Obejmują one zarówno te dotyczące bezpieczeństwa, jak i komfortu wszystkich przebywających w środku osób. Równie ważne jest zachowanie odpowiednich standardów sanitarnych i wymagań przeciwpożarowych. Muszą być one bowiem bezwzględnie przestrzegane. Podobne standardy obowiązują w wypadku różnego rodzaju instalacji, zarówno elektrycznych, jak i wodnych oraz kanalizacyjnych.

 

Hepamos - szkoły i przedszkola modułowe

Jako generalny wykonawca projektujemy i wykonujemy obiekty edukacyjne w całej Polsce. Są to w pełni funkcjonalne budynki, zawierające zarówno sale lekcyjne, sale komputerowe, toalety, oraz pokój nauczycielski czy szatnię. Wszystkie nasze obiekty zostają wyposażone w kompletne instalacje zewnętrzne oraz wewnętrzne, a także ogrzewanie, a nawet klimatyzację i wentylację mechaniczną. Zależnie od potrzeb, nasze konstrukcje mogą zostać również wyposażone w alternatywne źródła energii, takie jak instalacje fotowoltaiczne.