ZAPLECZE SOCJALNE DLA PGE (EDF) W KRAKOWIE

DATA REALIZACJI: 2010, 2018-2020

 

ADRES INWESTYCJI: PGE Energia Ciepła S.A Oddział 1 w Krakowie, 31-587 Kraków

 

INWESTOR: PGE Energia Ciepła S.A.

 

OPIS:

W 2010 Hepamos zaprojektował oraz wykonał dwukondygnacyjny obiekt biurowy. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi około 1380m².

 

W 2018 roku w ramach dobrej współpracy przy poprzedniej realizacji i możliwości wzięcia udziału w nowym przetargu – na I etap budowy zaplecza socjalnego - jako generalny wykonawca, Hepamos zaprojektował oraz wykonał kompletne zaplecze socjalne o powierzchni około 320 m². W obiekcie została wykonana jadalnia, umywalnia, dwa pomieszczenia toalet, wymiennikownia oraz 12 pomieszczeń szatni zaprojektowane na łączną ilość 148 osób. Budynek został w pełni wyposażony we wszelkie niezbędne elementy m. in. stoły, krzesła, a także zaplecze kuchenne. Obiekt został przyłączony do sieci zewnętrznych oraz wykonany z kompletnymi instalacjami wewnętrznymi:

 

  • elektryczna
  • wodna
  • kanalizacji
  • ogrzewania
  • klimatyzacji

 

Obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie i spełnia wszystkie warunki techniczne wymagane w budynkach użyteczności publicznej.

 

W 2019 roku, w ramach II etapu została przez nas wykonana nadbudowa obiektu socjalnego. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom podczas I etapu, wykonanie nadbudowy odbyło się w bardzo krótkim zimowym czasie. Przemyślane rozwiązania modułowe pozwoliły na bezproblemowe połączenie parteru z piętrem. Łączna powierzchnia użytkowa obu kondygnacji to ok. 640m². Podobnie jak w poprzednich realizacjach firma Hepamos występowała jako Generalny Wykonawca inwestycji a wszyscy pracownicy pozytywne przeszli surowe szkolenia wewnętrzne.

 

Każda z realizacji uzyskała osobne pozwolenie na użytkowanie, zaś cały obiekt spełnia wszystkie warunki techniczne wymagane w budynkach użyteczności publicznej.